Haber

İBB yürüyen merdiven sabotajcılarına karşı harekete geçti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), metro hatlarındaki yürüyen merdivenlerin sabote edilmesine ilişkin iki ayrı suç duyurusunda bulundu.

31 Ağustos 2023 ve 6 Eylül 2023 tarihlerinde yaşanan sabotajlara ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri de delil olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

Suç duyurusunda, “Kötü niyetli kişilerin tuşlara basarak yürüyen merdivenleri durdurduğu ve kamu hizmetlerinden yararlanma hakkını engelleyerek suç işlediği” hatırlatıldı.

Türk Ceza Kanunu’nun 113’üncü maddesinde yer alan kamu hizmetlerinden yararlanma hakkının engellenmesi hatasının kamera görüntüleri ile işlendiği belirtildi.

Suç duyurusunda, şahıslar hakkında gerekli soruşturmanın başlatılması ve kamu davası açılmasına karar verilmesi istendi.

AYNI DURAKTA İKİ SABOTAJ

Metro İstanbul’un kamera görüntülerini savcılığa sunduğu ilk sabotaj 31 Ağustos 2023’te gerçekleşti. M2 Yenikapı-Seyrantepe-Hacıosman Metro Hattı’nın Gayrettepe İstasyonu’nda kimliği belirsiz kişiler saat 16 civarında butonlara basarak yürüyen kaldırımı durdurdu: 00.

İkinci suç anlayışı ise tam olarak metro ve istasyonda yaşanan sabotajla ilgili. 6 Eylül 2023 günü saat 22.00 sıralarında metro istasyonuna inen yürüyen merdiven sabotajcılar tarafından durduruldu. (HABER MERKEZİ)

haber-koyulhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu