Haber

Mardin 1969 Spor depremzedeler için 4 tır yardım topladı

Kırmızı-lacivertli kulüp, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlar için yardım toplama kampanyasını sürdürüyor. Kampanyanın ikinci gününde hayırseverlerin de desteğiyle 4 tır yardım malzemesi dolduruldu. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 10 ili etkileyen depremin ardından harekete geçen Mardin, 1969 yılında doğdu. Spor bağış kampanyası başlattı. Kırmızı-lacivertli kulüp, sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak vatandaşlardan 15 Temmuz Şehitleri’ne mama, ısıtıcı, battaniye, çocuk bezi, bebek maması, hijyen seti, kışlık kıyafet, uyku tulumu ve bot gibi acil durum malzemelerini getirmelerini istedi. Park ve Kızıltepe Mahallesi Otogarı.

Mardin 1969 Spor’un davetini kabul eden vatandaşlar, acil ihtiyaç listesindeki eşyaları belirlenen alanlara getirdi. Bugüne kadar 4 tıra yakın yardım toplayan kırmızı lacivertli kulübün en büyük destekçisi futbolcular ve Mardin Çarşı Taraftar Kümesi oldu. Çadıra getirilen yardım malzemelerini ekipmanların cinsine göre ayırarak kamyona yükleyen taraftarların çalışmaları gece gündüz devam ediyor.

Mardin 1969 Spor Kulübü Başkanı Rıdvan Aşar, yöneticiler ve teknik müdür Cevdet Uzunköprü de sabahtan akşama kadar çadırda bekleyerek çalışmalara yardımcı oluyor. – MARDİN

yazihanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu